на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
      в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

23 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ

<< версія для друку >>

Цього дня:

День працівників стандартизації та метрології.

1932 року в Харківському фізико-технічному інституті вперше в СРСР проведена ядерна реакція з розщеплення атомного ядра літію.

1932 року відбулося урочисте відкриття однієї з перших енергетичних споруд СРСР - Дніпрогесу. Це був типовий приклад промислового будівництва радянської епохи - величезний ентузіазм, приголомшливий розмах і можливість поплатитися головою за помилку. Електростанцію Дніпрогес проектували видатні архітектори брати Весніни.
Починаючи з 1997 року Дніпровська гідроелектростанція імені В.І.Леніна все більше втрачає лаври символу первістка радянської гідроелектроенергетики, заживаючи натомість недоброї слави екологічної міни сповільненої дії. А почалося все з детального обстеження спеціалістами підприємства «Запоріждормістремонт» стану дамби Дніпрогесу. За допомогою новітніх приладів вдалося з'ясувати, що на тілі декількох бетонних опор (так званих биків), що утримують мостовий перехід дамби, з'явилися наскрізні тріщини. Спочатку тривогу громадськості з приводу можливого прориву дамби вдалося заспокоїти роз'ясненнями про те, що найбільшою неприємністю може стати руйнування мостового переходу через Дніпро — одного з двох у Запоріжжі. А щоб цього не сталося, місцеві власті розпорядилися скоротити кількість смуг руху по мосту з чотирьох до трьох.
Стурбованість викликає стан старого трикамерного шлюзу, збудованого ще в 1934 році. Шість років тому цей шлюз був виведений з експлуатації, його головні ворота замінили тимчасовою шандорною загорожею. Фахівці запевняють, що навіть якщо і трапиться руйнування шандорної загороди (наприклад під час весняного паводку), катастрофи не станеться. Все ж таки конструкція трикамерного шлюзу дає змогу уникнути гідроудару, забезпечуючи плавне перетікання води. На жаль, це вельми слабка втіха, оскільки не виключає як можливість підтоплення, так і відчутне порушення гідрорежиму Дніпра.

180 років від дня смерті Д.С.Бортнянського (1751–1825), українського композитора і диригента.

День художника.

 
 
 

АРХІВ ДАТ

 
<< Жовтень >>
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
 

ПАРТНЕРИ

 

<

<

<

 
 
 
  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль |