на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
      в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

23 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ

<< версія для друку >>

Цього дня:

1056 року на замовлення наближеного до київського князя Ізяслава Ярославича посадника Йосипа, що управляв Новгородською землею, диякон Григорій почав переписувати Євангеліє. До історії рукопис увійшов під назвою "Остромирове Євангеліє", оскільки до хрещення Йосип звався Остромиром. Це найдавніша зі східнослов'янських рукописних книг, що збереглися до нашого часу. Її 294 аркуші прикрашені чудовими заставками, трьома великими мініатюрами, що зображають євангелістів Іоанна, Луку і Марка.

1596 року укладено Брестську унію. Ідея возз'єднання католицької і православної церков принципово не відкидалася ні тією, ні іншою церквами з моменту їх розколу в 1054 р. В Україні перші спроби об'єднання церков мали місце ще в XIII ст., а після Флорентійського собору 1439 р. ідея почала набувати реальних обрисів. Проте на шляху її втілення стояли століття непорозумінь і взаємних підозр. Поляки сподівалися, що з уведенням унії відбудеться негайне і повне розчинення православних українців серед іншого населення Речі Посполитої, а католицизм істотно розширить межі свого впливу на сході.
Як не дивно, але безпосередній імпульс до укладення унії дала православна сторона. У 1590 р. православний єпископ Львова Гедеон Балабан, якому набридли безперервні сутички з братством, а понад усе - нетактовне, на його думку, втручання у ці “домашні чвари” константинопольського патріарха, поставив питання про унію з Римом на таємному з'їзді православних єпископів у Белзі. Було ще три єпископи, які погодилися з Балабаном. І вже в кінці 1595 р. Терлецький і Потій вирушили до Рима, де Папа Климент VIII проголосив офіційне визнання унії.
Тільки після цього звістка про унію стала відома православній общині. Зрозуміло, обуренню українців не було меж. Для вирішення конфлікту в 1596 р. у Бресті скликається церковний собор. Ледве почавшись, переговори зайшли в безвихідь: стало очевидно, що сторони спільної мови не знайдуть. Брестська унія, почавшись зі спроби об'єднання християнських церков і всіх віруючих християн, привела до їх подальшого роз'єднання, тому що тепер на місці двох церков існували вже три - католицька, православна і уніатська, або греко-католицька, як її згодом стали називати.

1665 року українські козаки на чолі з гетьманом І. Брюховецьким підписали Московські статті, за якими визначалися взаємини козаків з Росією.

1989 року у Львові засновано Товариство української мови імені Шевченка.

120 років від дня народження П.П.Будникова (1885–1968), українського хіміка.

95 років від дня народження П.В.Куманченко (1910–1992), української актриси.

 
 
 

АРХІВ ДАТ

 
<< Жовтень >>
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
 

ПАРТНЕРИ

 

<

<

<

 
 
 
  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль |