на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР"< в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

23 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<

07 : 00

Гімн України  

07 : 05

Новини "Пульс"  

07 : 30

Погода  

07 : 35

Територія дитинства  

07 : 50

М/с "Літаючий будинок"  

08 : 15

Х/т"День народження" . Олександр Літовченко  

08 : 35

Право  

08 : 55

Д/ф "Фантазії пана Леоніда"  
Увага!

ДТРК "Всесвітня служба "УТР" працює в оперативному режимі. Вся інформація подаватиметься в міру надходження матеріалів.
Вибачте за тимчасові незручності.

Дирекція програм УТР

 
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

НОВИНИ


03.09.2004 . Будівельна галузь відроджується

Аналітичний огляд

Реалізація основних стратегічних напрямів державної економічної політики, визначених відповідною програмою дій уряду, дає відчутні результати. Зростання показників ВВП, промисловості, загалом усього сектора економіки дало можливість Україні в останні роки зайняти провідне місце серед країн, що динамічно розвиваються.

Одним із локомотивів такого розвитку вітчизняної економіки є будівельна галузь. Про те, на якому рівні знаходиться ця галузь, які проблеми тут є, що б могло допомогти примножити здобутки будівельників, ми попросили розповісти президента української державної будівельної корпорації "Укрбуд" Юрія Пелеха.

- Будівельна галузь України переживає нині період відродження. У цьому легко переконатися, проїхавши вулицями великих і малих міст, на яких помітно збільшилася кількість будівельних майданчиків. Про це свідчать і конкретні цифри. За оперативними даними, лише за перше півріччя нинішнього року підприємства корпорації виконали будівельно-монтажних робіт на 810 мільйонів гривень, що становить 119 відсотків порівняно з відповідним періодом минулого року.

Більшість організацій - ВАТ ВБМО "Одесабуд", ВАТ "Тернопільбуд", ЗАТ "БУ-62" ( м. Новий Розділ), КП "Білоцерківський ДБК", ТОВ "Броварський ДБК "Меркурій" та багато інших забезпечили протягом першого півріччя 2004 року збільшення обсягу виконаних робіт. Приємно зазначити, що суттєво зросли і обсяги промислового будівництва. Докладний аналіз ситуації у будівельній галузі в цілому по Україні свідчить, що "голод" на замовлення проходить, мало того, нам потрібно готуватися до серйозної роботи.

Необхідність для наших підприємств та організацій, образно кажучи, "нарощувати мускули" підтверджують зафіксовані в окремих регіонах випадки, коли деякі пропозиції замовників перевищують можливості будівельників. Ця тенденція має конкретну небезпеку, оскільки замовник не буде чекати і запропонує співпрацю зарубіжним компаніям, які значно випереджають нас в техніко-технологічному плані.

В останні роки ситуація в будівельній галузі почала нормалізуватися. Але ж був період занепаду. Наприкінці 80-х - початку 90-х років минулого століття будівельний комплекс України здавав в експлуатацію по 21 мільйону квадратних метрів житла. Минулого року ми вийшли на показник 6 мільйонів. Ці цифри змушують замислитися, оскільки свідчать не тільки про зменшення обсягів будівництва - це, на мій погляд, найменша біда, - а й про втрату сотень підприємств, виробничих потужностей і спеціалістів будівельної галузі.

Реалії сьогодення такі. З 54 ДБК, які працювали в корпорації, діють тільки чотири, дванадцять потихеньку животіють, а всі інші просто порізані на металобрухт. Ми втратили великий кадровий потенціал, практично не оновлювали протягом 12 років парк машин і механізмів, внаслідок чого сьогодні, власне, виявились відкинутими на добрий десяток років назад.

Та незважаючи на всілякі труднощі й негаразди, ми послідовно відстоювали своє право на існування. Почали з пошуку організацій, на базі яких стали закладати підвалини майбутнього всієї галузі. Саме завдяки цьому нині ми є господарями на внутрішньому ринку, витиснувши з нього польські, угорські, турецькі та інші зарубіжні компанії, які працювали на ньому на початку 90-х років. Проте невисокий технологічно-технічний рівень більшості організацій та підприємств галузі гальмує її активний розвиток.

Ця проблема ускладнюється низькими фінансовими спроможностями вітчизняних компаній та високою вартістю будівельної техніки. Якщо найближчим часом не розв'язати ці питання, наслідки можуть бути катастрофічними. Бо своїми силами, без допомоги уряду, галузі з ними не впоратись. Я глибоко переконаний у тому, що надання пільг на ввезення зарубіжної техніки протягом найближчих 4-5 років допомогло б будівельним організаціями утриматись на плаву.

Ще один варіант розв'язання проблеми - залучення на певних умовах техніки іноземних компаній, розміщення їх на наших базах механізації і надання в оренду будівельним організаціям.

Сьогодні мене, як керівника корпорації, непокоїть те, що 70 відсотків опоряджувальних матеріалів ввозиться в Україну з-за кордону. Цю експансію потрібно якось зупинити, адже з держави вивозяться великі кошти.

Я вже назвав основні проблеми будівельної галузі. Це відставання у техніко-технологічному плані, відсутність вітчизняних сучасних будівельних матеріалів і технологій, неефективне використання наявних виробничих площ. Та найважливішою проблемою залишаються кадри. Прикро про це говорити, але в цій царині ми починаємо втрачати контроль над ситуацією. Хоча ми зберегли свою навчальну базу, яка забезпечувала й далі забезпечує нас спеціалістами, Міносвіти, активно взявшись за реформування та приєднання до Болонського процесу, може зруйнувати створювану нами протягом десятиліть систему підготовки фахівців. Я не ретроград, однак твердо переконаний в тому, що заради наслідування європейським технологіям не варто відмовлятися від перевіреної життям системи підготовки кадрів.

Ще один дуже важливий нюанс. Поки будівельна галузь переживала кризу, ми не могли запропонувати роботу своїм працівникам. А тепер, коли з'явилися обсяги, маємо обмежену кількість спеціалістів, які можуть працювати на належному рівні. Молодь не дуже охоче йде у будівництво. І тому надто важливо не допустити моменту, коли нікому буде передавати накопичений десятиліттями досвід.

Однією з найважливіших складових підготовки кадрів є їх навчання. Його рівень має відповідати всім сучасним вимогам, воно повинно бути якісним, ефективним, а тому - дорогим. А щоб кожен бажаючий міг отримати відповідну освіту, нам потрібна низка законів для того, щоб підприємство чи організація, заплативши за навчання майбутнього спеціаліста, могли потім розраховувати на нього. Не була б зайвою і система банківських кредитів, щоб молода людина могла взяти гроші на навчання, а потім, ставши спеціалістом, повернути позику банку.

Відродження нашої галузі почалося з житлового будівництва. Однак, незважаючи на постійне збільшення його обсягів, 2,5 мільйона громадян України потребують сьогодні квартир. Як розв'язати цю проблему, коли ринкова вартість житла і розмір заробітної плати переважної частини громадян фактично не дає останнім ніяких шансів? Переконаний: тільки шляхом довгострокового і пільгового кредитування.

На мій погляд, житлове будівництво - то справжній Клондайк. Це мусять розуміти і наші урядовці, законодавці, економісти і банкіри, які сьогодні згодні давати кредити на 6-12 місяців і то під солідні відсотки. Нам треба докорінно змінити ставлення до будівництва, зокрема житлового, і це може зробити тільки влада. Якщо держава зламає нинішню ситуацію, підтримавши на першому етапі банки, то далі піде конкретна віддача паралельно з розв'язанням багатьох соціальних та виробничих проблем.

Свого часу будівельники вже порушували подібні проблеми перед Президентом України, після чого як експеримент була розроблена та почала діяти програма будівництва житла для молодих сімей, яка, в принципі, підтвердила правильність нашої позиції. Гадаю, настав час зробити наступний крок.

Перспективи подальшого розвитку будівельної галузі - в подальшому розвитку економіки нашої держави. Ми як ніхто інший відчуваємо її поступове і стабільне зростання: будівельна галузь почала отримувати замовлення, які з кожним роком зростають в середньому на 20-25 відсотків. Якщо років три тому певні будівельні новинки можна було побачити лише в Києві, то сьогодні вони є в багатьох інших містах. Головне тепер - підтримати їх, вивести галузь на рівень сучасних вимог.

Житлове будівництво э основою розвитку галузі України на нинішньому етапі. Хоча дедалі частіше надходять замовлення на реконструкцію металургійних комбінатів, спорудження хімічних об’єктів тощо, галузь нині тримається в основному на житловому будівництві. Це дає нам можливість заробляти кошти, інвестувати їх в оновлення матеріально-технічної бази і, головне, працювати, не втрачати кваліфікацію. Щоб у всеозброєнні зустріти піднесення промислового будівництва, яке вже розпочалося в країні.
Людмила Бойко, "Урядовий кур'єр"

 

 
10.12.2004
Металурги України звернулися до РНБОУ за допомогою далі >>
04.12.2004
Рішення Верховного Суду повернуло ситуацію в Україні в річище закону далі >>
29.11.2004
З”їзд луганських сепаратистів далі >>
09.09.2004
Україна без хліба не буде далі >>
09.09.2004
В Україні введуть пільговий проїзд для студентів приватних вузів далі >>
09.09.2004
Захистити "солодку" галузь далі >>
03.09.2004
Розмір зарплат і пенсій буде збільшуватися разом із збільшенням бюджету далі >>
03.09.2004
Відношення державного боргу до ВВП щорічно зменшується далі >>
03.09.2004
Будівельна галузь відроджується далі >>
25.06.2004
Бюджет 2005 року буде збалансованим далі >>
24.06.2004
Україна збільшить поставки сталі у Європу далі >>
24.06.2004
Кошти є в того, хто вміє з ними працювати далі >>
24.06.2004
Ліквідовано мережу підпільних цехів з переробки нафтопродуктів та виготовлення бензин далі >>
 

КУРС ВАЛЮТ

 

 

   

USD/UAH

5.33   5.412

EUR/UAH

6.956   7.24

RUR/UAH

0.188   0.2

   
 
 

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

 
Київ
22.12.2004
ВДЕНЬ
-1 -2 оС
Хмарно
ВНОЧІ
-5 -7 оС
 

ЗАПИТАННЯ ДНЯ

 
 
Які програми повинні транслюватися на каналі?
 
 
 
 
 
 

АРХІВ

 
<< Грудень >>
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером