на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
    ON-LINE трансляція ДТРК "УТР"< в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

23 : 30

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Програма

Опера "Наталка Полтавка"
Опера в трьох діях
Текст І. Котляревського. Прем'єра відбулася 12 листопада 1889 р. в Одесі.
Дійові особи:
Наталка .............. сопрано
Горпина Терпилиха, її мати ..... мецо-сопрано
Петро, коханий Наталки ...... тенор
Микола, далекий родич Терпилихи ........... баритон
Тетерваковський, возний........... тенор
Макогоненко, сільський виборний ....... бас
Дія відбувається на Україні початку XIX століття.
Дія перше. На потопаючих в зеленому буянні берегах річки Ворскли, біля Полтави, розкинулося невелике село. Тут недавно оселилася разом своєї матір'ю Терпилихою бідна дівчина Наталка. Поки був живий батько, сім'я не знала потреби, а тепер стало важко. Один вихід — знайти багатого нареченого. Про це мріє стара Терпилиха. Але Наталка іншої думки. Вона кохає Петра — сироту-парубка, що працював колись у Терпила батраком. Чотири роки тому батько Наталки, дізнавшись про їхню любов, вигнав Петра. Відтоді від нього жодної звісточки не отримувала Наталка, навіть не знає, повернеться він. Вже не один раз сваталися до неї заможні, солідні люди, а вона всім відмовляє, чекає свого Петра. На стежці, що веде до криниці, Наталку підстеріг пан возний — судовий пристав. Він зізнається в своїх почуттях до неї, обіцяє дівчині багатство. Але вона невблаганна. Засмучений возний розповідає про своє невдале сватовство приятелю — сільському виборному Макогоненко, і той охоче обіцяє влаштувати його весілля з Наталкою.
Дія друге. Вдова „вичитує” Наталці за те, що вона не шкодує ні себе, ні мати, не прагне забезпечити їй спокійну старість і все чекає цього непутящого Петра.
Приходить виборний. Він розповідає Терпилисі про домаганнях возного і малює картини багатого, щасливого життя. Терпилиха, ридаючи, вмовляє Наталку не пручатися, пожаліти її — стару, кволу жінку. Наталка дає згоду на шлюб з возним. Про одне тільки просить вона — не поспішати з весіллям.
Дія третє. У село приходить Петро. За роки важких батрацьких праць піднакопив він трохи грошей і ось нині поспішає до Полтави, де залишив свою Наталку. Адже вона обіцяла чекати його. Від парубка Миколи він дізнається, що Наталка тепер живе тут, в цьому селі, і що вчора її просватали за возного. Ображений легковажністю, відтак зрадою Наталки, Петро хоче тепер йти звідси, щоб не зустрітися з віроломною дівчиною. Микола умовляє його залишитися і викликає з дому Наталку. Щира радість дівчата, вискочівшої назустріч своєму коханому, змушує Петра повірити Наталці. Вона - щаслива: тепер ніяка сила у світі не приневолить її вийти за остогидлого возного. Виборний і возний намагаються загрожувати непокірливої дівчині, але глибоке відчуття молодих людей, їх рішучість відстояти своє щастя перемагають. Возному нічого іншого не залишається, як добровільно відмовитися від Наталки. Щастю закоханих немає меж. Усе село радіє разом із ними.
ДИВІТСЯ ТАКОЖ - Програма


.
Гімн України . . . >>>
 

.
Зустрічі, даровані долею . . . >>>
 

.
Програма "Ми - українці" . . . >>>
 

.
Погода . . . >>>
 

.
Опера "Наталка Полтавка" . . . >>>
 

.
Світ моди . . . >>>
 

.
Спортивне дискавері . . . >>>
 

.
Соціально-економічний вісник. Діло . . . >>>
 

.
Форсайт . . . >>>
 

.
Територія дитинства . . . >>>
 

.
Досягти мети . . . >>>
 

.
Я здивую світ . . . >>>
 
ФОТО

 
 

ПАРТНЕРИ

 

<

<

<

 
 

 

  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль | ремонт квартиры киев подбор